Podkarpacki Program Odnowy Wsi na lata 2021-2025

Podkarpacki Program Odnowy Wsi na lata 2021-2025

Konkurs „Piękna Wieś Podkarpacka 2020″ ma na celu pokazanie szerszemu kręgowi odbiorców piękna wiejskiego krajobrazu, promowanie idei wspólnego działania społeczności wiejskiej nastawionego na uzyskanie wspólnej korzyści w postaci przyjaznej dla mieszkańców, zadbanej, pięknej wsi stanowiącej wizytówkę nie tylko społeczności lokalnej, ale również regionu.
To doskonała okazja do promowania i nagradzania tych sołectw z terenu województwa podkarpackiego, których mieszkańcy dbają o kształtowanie ładu przestrzennego oraz pielęgnują środowisko naturalne, wyróżniają się poprzez podejmowanie działań na rzecz podnoszenia estetyki wsi, chronią lokalne dobra kultury i krajobraz oraz aktywizują społeczność sołectwa do wspólnych działań. Dodatkowo konkurs ma stanowić inspirację dla naśladowców, pokazywać najlepsze efekty, uzyskiwane w oparciu o długofalowe działania budujące przyjazną dla mieszkańców, zadbaną wieś.

Zgłoszenia do konkursu wraz z prezentacją multimedialną/dokumentacją opisową należy przesłać w terminie do 30 listopada br. na adres:

Departament Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich
Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie,
Al. Łukasza Cieplińskiego 4
35-310 Rzeszów

Uwaga o zachowaniu terminu decyduje data stempla pocztowego.

Równocześnie prosimy o nadsyłanie pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wypełnionego formularza zgłoszenia bez załączników.

Ze względu na zmiany wprowadzone w regulaminie, prosimy o dokładne zapoznanie się z aktualnie obowiązującymi zasadami konkursu. Więcej informacji w tej sprawie można uzyskać  pod nr tel. 17 747 69 09 lub 730-320-694.

Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się na przełomie grudnia 2020 r. i stycznia 2021 r.


Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

© Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie

al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01, e-mail: urzad@podkarpackie.pl