Na miejscu komisję konkursową przywitał wójt gminy Krzeszów pan Stanisław Nowakowski w towarzystwie inspektora ds. funduszy pomocowych Pani Ewy Pokory. Podczas spotkania gospodarze opowiadali o specyfice wsi, przybliżyli historię oraz projekty, które sprawiają, że miejscowości jest rozpoznawalna w regionie np. lokalne święto „Powidlaki” o randze wojewódzkiej. Mieszkańcy Krzeszowa kultywują tradycje uprawy drzew owocowych oraz smażenia powideł.
Następnie gospodarze wraz z członkami komisji udali się na oględziny Krzeszowa. Pan wójt sprawujący swój urząd już parę kadencji, był doskonałym przewodnikiem po miejscowości, prezentując merytoryczną wiedzę.Opowiadał o kluczowych inwestycjach i pozyskiwaniu środków pomocowych inwestowanych w rozwój miejscowości.
Oglądano dobrze zorganizowane centrum, z elementami małej architektury, ławeczkami i fontanną. W środku ryneczku umieszczono zegar słoneczny w formie kotwicy. Znajduje się tutaj: Urząd Gminy, Szkoła Podstawowa, posterunek policji ośrodek zdrowia, apteki, oferta gastronomiczna, sklepy wielobranżowe oraz Gminny Ośrodek Kultury, który również został zwizytowany.
GOK posiada bogatą ofertę edukacyjną i kulturalną adresowaną do mieszkańców, znajduje się tutaj biblioteka oraz Mały Skansen „Krzeszowska Chata" zawierająca historyczne pamiątki, eksponaty oraz stare fotografie z terenu Krzeszowa i okolic.
Członkowie komisji oprócz rozwiniętej infrastruktury sportowej mogli podziwiać piękno nadsańskiej przyrody, urokliwe wąwozy i miejsca widokowe, a w ich otoczeniu ulokowany jest stok narciarski.
W pobliżu rzeki usytuowany jest kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy Ośrodek Sportu i Rekreacji „Błękitny San”, na który składa się park linowy z czterema podniebnymi trasami o zróżnicowanym stopniu trudności, paintball, kort tenisowy, przystań kajakowa, wiata grillowa.
Nieopodal znajduje się również stok narciarski, kompleks sportowy „Moje Boisko-ORLIK”. Położenie obiektów w dolinie dolnego Sanu u zbocza tzw. "Góry Owalonej” sprawia, ze jest to miejsce idealne do rekreacji i wypoczynku na świeżym powietrzu.
Komisja oceniająca miała okazję, aby zobaczyć zabytkowy drewniany Kościół Parafialny pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzeszowie istniejący od XVIII wieku usytuowany na wzgórzu Rotunda, piękną plebanię oraz Wikarówkę, dawne mieszkanie dla księdza wikarego, a obecnie wykorzystywane na izbę pamięci. Wizytację zakończył objazd po Krzeszowie.
Składamy serdeczne podziękowania za merytoryczne przygotowanie, ciepłe przyjęcie, komisji konkursowej !