Podkarpacki Program Odnowy Wsi na lata 2021-2025

Podkarpacki Program Odnowy Wsi na lata 2021-2025

Profile zaprezentowanych wsi można znaleźć na stronie internetowej pod adresem https://pieknawies.podkarpackie.pl/. Głosowanie internetowe potrwa do 31 października  do godz. 24:00.

Lista  miejscowości w drugim etapie konkursu „Piękna Wieś Podkarpacka 2022 r.”
w kolejności alfabetycznej przedstawia się następująco:

 1. Miejscowość: Bieliny , gmina Ulanów,
 2. Miejscowość: Góra Motyczna, gmina Żyraków,
 3. Miejscowość: Haczów, gmina Haczów,
 4. Miejscowość: Horyniec Zdrój, gmina Horyniec Zdrój,
 5. Miejscowość: Jagiełła, gmina Tryńcza,
 6. Miejscowość: Jaślany, gmina Tuszów Narodowy,
 7. Miejscowość: Kombornia, gmina Korczyna,
 8. Miejscowość: Ostrów, gmina Radymno,
 9. Miejscowość: Rakszawa, gmina Rakszawa,
 10. Miejscowość: Zgłobień, gmina Boguchwała.

Obecnie zakończyły się wizje lokalne w wybranych w pierwszym etapie konkursu miejscowościach. Wsie zostały poddane ocenienie przez Komisję konkursową na podstawie kryteriów zawartych w regulaminie konkursu dla drugiego etapu. Podczas wizytacji zwracano uwagę przede wszystkim na ogólny wygląd, troskę o stan środowiska przyrodniczego, ochronę
i kultywowanie dziedzictwa kulturowego, formy aktywizacji i zaangażowanie mieszkańców oraz wyróżniające miejscowość „smart” realizacje.

Wybór laureata oraz nagrodzonych i wyróżnionych miejscowości będzie sumą punktów uzyskanych za pośrednictwem głosowania internetowego oraz punktów przyznanych przez komisję konkursową w ramach dwóch etapów konkursu.

Komisja konkursowa składa serdeczne podziękowania zaangażowanym w prezentację mieszkańcom wizytowanych miejscowości za profesjonalne przygotowanie w przedstawienia walorów poszczególnych wsi, zaangażowanie społeczności lokalnych oraz przyjazną atmosferę, jaka towarzyszyła podczas tegorocznych wizji lokalnych.

Dla wszystkich miejscowości z pierwszej „dziesiątki” Samorząd Województwa Podkarpackiego przygotował atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane w ramach realizacji operacji „Moja Smart Wieś Podkarpacka” zapisanej w planie operacyjnym Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2022-2023.

 

Wspólnie zdecydujmy, która z 10 miejscowość zasłużyła na zaszczytny tytuł „Pięknej Wsi Podkarpackiej” 2022 r.  podczas tegorocznych zmagań konkursowych

Głosujemy na „Piękną Wieś Podkarpacką 2022”

Zachęcamy do głosowania - jest ono bardzo proste:

 1. Należy odwiedzić stronę internetową: https://pieknawies.podkarpackie.pl/.,
 2. Wybrać profil zaprezentowanej miejscowości (na podstawie opisów i zdjęć przesłanych przez gminy),
  Projekty ułożone są w kolejności alfabetycznej
 3. Oddać głos (kliknięcie w przycisk „Głosuj”) na wybraną miejscowość.

Ważne! Podanie adresu e-mail jest wymagane w celu zatwierdzenia oddanego głosu. Na podany adres zostanie wysłana wiadomość z linkiem, który należy kliknąć aby zatwierdzić głos.

Wszystkie potrzebne informacje dotyczące zasad głosowania wraz z Regulaminem Konkursu „Piękna Wieś Podkarpacka 2022” są dostępne na specjalnie utworzonej stronie internetowej pod adresem: https://pieknawies.podkarpackie.pl/

 

Copyright © 2022 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01, e-mail: urzad@podkarpackie.pl